ficat

Boli pancreatice si de ficat

Postata de marenee cu 12 ani in urma.

in partea ficatului, in tmpul respiratiei simt ceva marit,si rareori cate o durere,iar uneori respir greu si obosesc des.va rog sa ma indrumati ce as putea face?

Raspunsuri (1)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

Cu bilet de trimitere de la medicul de familie prezentati-va la un consult boli interne.
Sunt necesare investigatii, printre care si o ecografie abdominala pentru stabilirea diagnosticului si a unui tratament.
Este bine totusi sa nu amanati prezentarea la medic.
sanatate multa