ficat sau bila?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de radu.dany2011 cu 10 ani in urma.

am 26 de ani si de o perioada am o stare de disconfort si de balonare si gust amar-uscat-metalic nu stiu cum sa descriu si am observat k ma trezesc uneori dimineata si cu dureri de spate nu stiu daca au legatura cu stomacul sau bila si uneori am si dureri de cap..am luat triferment si o gramada de ceaiuri se mai amelioreaza dar simptomele revin..am si o stare de oboseala nu am si dureri musculare..va rog daca ma puteti ajuta..medicul de familie nu prea mi-a fost de folos..pofta de mancare am..chiar dupa ce mananc la o ora,doua simt nevoia sa mananc mai ales cand am gura amara sau uscata..astept un raspuns..va multumesc

Raspunsuri (5)

Crina Dolceanu

acum 10 ani

Raspunsul la intrebarea ta (ficat sau bila?) este: medicul! Fa bine si mergi la un consult medical pentru ca acesta este singurul care te poate lamuri in privinta starilor tale de rau. Daca nu stii la ce medic sa mergi, sunt sigura ca multe persoane vor avea sa-ti recomande medici buni. Eu insami ti-l pot recomanda pe doctor Ion Daniel de la Spitalul Universitar Bucuresti, unde s-a tratat sotul meu de pietre la fiere. Este un profesionist si face si unele interventii chirurgicale care nu se fac la toate spitalele. Spre exemplu colecistectomia laparoscopica (scoaterea fierei). Intr- o zi sotul meu a fost pe picioare :) Sanatate si toate cele bune!

radu.dany2011

acum 10 ani

multumesc pentru raspuns am facut o ecografie mi s-a spus k fierea ficatul si pancreasul sunt in ordine..am facut analize de sange si mi s-a spus ca am helycobacter piroli

Ana

acum un an

Buna ziua
Am aceleasi simptome si as vrea sa intreb, cum ti au descoperit doctorii ca ai helicobacter pylori? Ce analizile ai facut? Ce tratament? Si cum te simti la momentul asta? In cazul menu, pana acum toate analizele sunt ok, cel Putin la sange, urina, dar eu ma simt oribil....

Adrian1323

acum 8 ani

Salut, ti s-au ameliorat problemele? Ai scapat de hp?

RaulL

acum 8 ani

Aceasi problema am si eu de 3 zile gust amar metalic si balonare dureri de cap,nu pot dormi din cauza asta ma mai doare si in spate in partea stanga de resimt durerea si in fata langa inima si aceasta durere vine insotita de palpitati,nui deloc placut am ceva timp sapatamani de cand numai stiu cum e sa dormi linistit..stie cineva ce am,de la ce apar aceste simtome,este ceva grav nu am avut asa niciodata. Tin sa precizez ca am 22 de ani nu fumez,nu consum alcool,droguri sau alte minunatii,un sfat sau o vorba buna e binevenita,va multumesc!