ficat obosit

Boli pancreatice si de ficat

Postata de oana teo cu 12 ani in urma.

In urma cu 3 saptamani an facut o urticarie urata,am facut tratament cu antihistaminice si Dexamed,mi-am revenit cu greu din starile de ameteala si insomnie date de tratament.La doua saptamani dupa ce mi-am revenit si lucrul peste program in 33 de grade,am inceput sa ma simt foarte slabita,ajungand la Camera de Garda.Mi s-au facut electrocardiograma,mi s-a luat TA-12.6.In urma consultului mi s-a spus ca este din vina oboselii. De cand am facut urticaria am luat zilnic LIV52,considerand ca o sa fortific ficatul(acum doi ani am facut operatie de colecistectomie).Am o paloare si lipsa de apetit,parca si extremitatile globului ocular unt usor galbui. Va rog dati-mi un sfat,maine o sa merg la medicul de familie sa-i cer o trimitere pt. analize. Va multumesc .

Raspunsuri (1)

Dr. Achitei

acum 12 ani

Este posibil sa fie doar oboseala. Nu este rau ca ati luat un medicament hepatoprotector. Sugestia dumneavoastra ca ati avea anemie sau icter este subiectiva. Analizele vor confirma sau infirma acest lucru.