ficat marit

Boli pancreatice si de ficat

Postata de vivisica cu 11 ani in urma.

in urma unei eco mi s-a spus ca am ficatul si splina marite si anume: lob drept 151mm, lob stang 74mm, lob caudat 29mm, ax spleno-portal13,8mm, splina ax lung 161mm, fiere alitiazica. Mentionez ca mi-am facut si analize: TGO19 U/L, TGP25U/L, bilirubina directa 0,6 si bilirubina totala 0,31. Ce as putea sa am? De cand mi-am facut eco a inceput sa ma si doara in dreapta, ceea ce nu mi s-a intamplat pana acum! Multumesc!

Raspunsuri (4)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Buna seara. Eu v''as recomanda o detoxifiere cu plante si o terapie neinvaziva. Putem lua legatura prin e''mailul meu: [email protected] sau sa sunati direct la cabinetul nostru.

Adrienne

acum 11 ani

Trebuie facute investigatii suplimentare pentru stabilirea etiologiei. Tratamentul se face doar dupa stabilirea cauzei care a dus la marirea atat a ficatului cat si a splinei. Automedicatia cu hepatoprotectoare [ produse naturiste], pentru scaderea marimii ficatului, nu fac altceva decat sa intarzie diagnosticul corect al bolii hepatice.

Lenuta

acum 11 ani

La un control de rutina, medicul mi-a pus diagnosticul de Steatoza Hepatica. Nu am vrut sa folosesc medicamentele prescrise de catre medic, deoarece nu prea am incredere in produsele farmaceutice. Toata viata mea m-am tratat cu produse naturiste.. Am incredere in ele si consider ca nu sunt daunatoare organismului. De doua luni am cumparat de pe situl web www.*** un tratament BIO BRAN 1000 pliculete (30). Folosesc cate un plic pe zi si ma simt foarte bine. Dupa urmatorul control va voi spune exact ce efect a avut asupra ficatului.

Dorulet

acum un an

În final ce ai descoperit ca ai la Splina?