Ficat hiperreflectiv

Boli pancreatice si de ficat

Postata de marianamariuta cu 11 ani in urma.

Va rog un raspuns,ce inseamna ficat hiperreflectiv fara macronoduli cu hepatomegalie,am dureri in hipocondrul drept, greata ,balonare sunt foarte obosita permanent si nu am putere sa fac mai nimic.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Descrerea ecografica sugereaza ca ficatul este mai mare decar normal si ca are o structura neomogena.
Este indicat sa efectuati cateva teste hepatice: TGP, TGo, GGT, fosfataza alcalina, electroforeza proteinelor serice, colesterol, trigliceride, etc.

marianamariuta

acum 11 ani

Multumesc,o sa fac analizele la sange,apoi voi mai repeta o eco abdominala.