ficat gras

Boli pancreatice si de ficat

Postata de VICTORIA9 cu 11 ani in urma.

sunt operata de colicist de patru zile si su nt informataca am un ficat gras si am baut mai mult ceaiuri si iaurt dar sunt balonata mananc sau beau putin si des nu stiu ce sa fac sa scap de balonare

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Balonarea este normala in urma interventiei. In abdomen este aerul care a fost introdus, se va rezolva de la sine,treptat ......Pentru ficatul gras va trebui sa tii o anumita dieta si eventual un tratament, depinde de recomandarea medicului.

MembruMobileApp1478613588

acum 7 ani

trebuie sa mancati trei mese pe zi nu putin si des pentru ca va creste aciditatea gastrica si sa consumati alimente care nu fermenteaza; banane ,supe de pui ,orez,branza sp***a de vaca. dintre ceaiuri recomand menta.iar iaurturile nu sunt recomandate la probleme digestive.