Ficat Ecografie

Boli pancreatice si de ficat

Postata de gabriela29149466 cu 10 ani in urma.

Buna seara,mama mea a avut ciroza etilica si lichid...care i-a fost scos iar dupa 6 luni de regim i-am facut o ecografie si a iesit LDH 143mm si LSH 74mm este mai bine?Va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Dimensiunile sunt normale.

andreea

acum 10 ani

buna ziua, mama mea are ficatul marit 17 ld, 70 ls, 11 cvp. este grav? stiu ca normal este de 14..ce se poate intampla? tine regim de cateva zile dar tot o doare.