Este vreun remediu sau un tratament?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Mihaela858 cu 13 ani in urma.

Am 58 ani,in 2000 am fost operata de chist hepatic congenital,iar de aproape 2 ani,stomacul s-a marit ...intocmai cit al unei gravide in 9 luni de sarcina! Oare ce se intimpla si ce tratament as putea urma,fiindca cu toate ca maninc f.putin ,ma simt tot timpul balonat si chiar am senzatia ca mi se ridica diafracma si ma sufoc?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Sper ca mergeti in mod regulat la medic pentru analize! Daca nu, ceea ce descrieti poate reprezenta o ascita. Va rog sa va adresati de urgenta medicului!!!

Ionescu

acum 13 ani

Mergeti la un medic homeopat cu experienta, caci astfel de simptome sunt cunoscute si vindecabile in homeopatie.

Adrienne

acum 13 ani

Nu stomacul s-a marit. Cred ca sigur este vorba despre ascita, acumulare de lichid in abdomen. Cum stai cu analizele hepatice ? ai facut o ecografie abdominala ,de curand ?