Ecografie ficat

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Alex8990 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, In urma unei ecografii au fost stabilite urmatoarele: LS 7/10 cm, LC 2,5/4,5 cm, LD 15,5 cm. Parenchima hepatic cu structura fin granulara omogena, cecogenitate crescuta, fara procese focalizate vizibile ecografic. Imi puteti spune daca este totul in regula sau trebuie sa fac si alte analize pentru aprofundare?

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Pana ajungeti cu rezultatele la medicul care a recomandat ecografia, puteti folosi serviciul de interpretare analize medicale, al site-ului //sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=analize_personalizate

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Descierea nu sugereaza nimic semnificativ clinic. Este recomandat sa determinati si functia hepatica ( TGP, TGO, GGt, fosfataza alcalina, bilirubina).

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Foarte mult ajuta functiile hepatice etoxifierile cu plante si terapiile alternative. Ma puteti contacta la adresa de e-mail [email protected]