dureri mari zona ficatului......

Boli pancreatice si de ficat

Postata de bulanul cu 11 ani in urma.

buna....de vineri pana sambata seara am avut o durere insuportabila de stomac...zona plexului.....enorm de mare....neputand dormii,manca nici macar umbla prea mult ...m-a distrus total......spre duminica dimineatza a inceput sa ma lase stomacul dar a inceput o durere enorma in zona ficatului..toata partea dreapta ma doare fffff rau.....daca stau pe spate ma mai lasa durerea in schimb pe burta sau in picioare nu rezist durerii.......as vrea sa stiu cam despre ce e vorba daca cineva e in gradul de a-mi da un ajutor!!!!......in faza initiala am luato ca un blocaj stomacal ca doar asa ma simteam ,ca mi-e blocat stomacul...il simteam fff incordat,plin......iar dupa ce m-a lasat durerea a inceput zona ficatului.....precizez ca am mancat fffff putin si de vineri,azi fiind luni nu am putut merge nici la baie!!!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi la mijloc un sindrom ulceros ( gastro-duodenal) insa acesta trebuie investigat printr-un consult de gastroenterologie ( buletin de analize, ecografie abdominala, endoscopie digestiva superioara).