dureri in partea dreapta a soarelui

Boli pancreatice si de ficat

Postata de viorelmutu cu 10 ani in urma.

Buna ziua! De vro 3 zile am simtit o înțepături in spate în timpul unui ex.pt abdomen mai exact in zona toracala spate.iar azi de dimineata cand ma.m trezit nimic iar acum de vro 2 ore m.a,apucat o durere în spate între coloana vertebrală si omoplat probabil marele dorsal poate fi de la o întindere musculare sau?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, poate fi.
Este recomandat sa aplicati un gel cu antiinflamator si, eventual, sa luati cateva zile antiinflamatoare ( de ex ibupofen, celebrex, etc). Daca simptomele nu cedeaza, consultati medicul internist.