Dureri abdominale

Boli pancreatice si de ficat

Postata de brunettha cu 9 ani in urma.

Buna seara! Am 23 de ani.De aproximativ 2 saptamani au inceput sa ma doara sanii, apoi s-au marit, dupa care durerea a incetat si au mai scazut in volum, apoi am inceput sa am dureri in hipogastru cu iradiere in fosele iliace, urcand apoi durerea pana in epigastru. Timp de 3-4 zile ma trezeam dimineata cu greturi.Greturile mai reveneau si pe parcurusul zilei.Acum am observat ca atunci cand merg sau car ceva durerea se accentueaza pluc ca se mentine permanent oboseala. Mentionez ca in trecut am avut probleme cu bila, dupa ce aveam o alimentatie bogata in grasimi. Luam No-spa si Colebil si imi reveneam. Acum am luat doar No-spa, dar durerea nu s-a ameliorat.

Raspunsuri (2)

antoneta142936

acum 9 ani

n-ai facut un test de sarcina ?

brunettha

acum 9 ani

Ba da.Am facut un test in prima zi de intarziere.A doua liniuta era foarte pala,abia se vedea.Am zis sa astept o saptamana incepand cu prima zi de intarziere si sa il repet.Poate asa imi da un rezultat clar.Pentru ca mi s-a mai intamplat odata sa imi apara a doua liniuta asa si nu am fost insarcinata.