Durere

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Paulix cu 11 ani in urma.

De ieri a inceput sa am o durere in partea dreapta sub cutia toracica. Durerea a aparut dupa ce am mancat pepene galben si apoi cand m-am pus in pat ma durea cand vroiam sa ma ridic. Durerea apare cand inspir adanc si la efort. Ce sa fie ? Cum sa scap de durere?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Ar putea fi o criza biliara. Incearca No-spa.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cauzele de durere pot fi multiple ( printre care afectiunile hepato- biliare, pleuro-pulmonare, gastroduodenale, etc) ; este recomandat sa consultati un medic internist care va stabili natura durerii si tratamentul adecvat.