durere

Boli pancreatice si de ficat

Postata de perle cu 12 ani in urma.

buna ziua...dintr-o data am o durere in partea dreapta sub coaste asa...ce poate fi? multumesc

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Durerile abdominale din cadranul superior drept (în situaţia în care nu a fost vorba de existenţa vreunui traumatism local) pot fi consecinţe ale unei suferinţe biliare (colecistită, litiază biliară, etc.), a unei apendicite acute subhepatice, a unor calculi renali (durere ce iradiază subcostal) sau unor afecţiuni ale intestinului. În cazul în care durerea persistă şi este supărătoare este recomandat consultul unui medic gastroenterolog care în urma unei anamneze, a unui examen fizic şi eventual a unor analize va putea stabili un diagnostic exact.

perle

acum 12 ani

multumesc pentru raspuns....durerea nu a persistat din fericire ..

perle

acum 12 ani

multumesc