durere sub coaste, in partea dreapta

Boli pancreatice si de ficat

Postata de ilicris cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Acum 4 zile am binevoit sa mananc fast food, drept urmare 2 zile m-a durut stomacul si in partea dreapta sub coaste. Nu prea am putut manaca cine stie ce in acele 2 zile. Acum nu mai am dureri de stomac, insa in partea dreapta, sub coaste tot ma deranjeaza si ma doare mai intens cat ma intind. Mentionez ca acum 6 luni am fost operata de apendicita si mi s-a spus ca era foarte inflamata si retrasa sub colecist. Am avut noroc ca nu s-a ajuns la peritonita. Si as mai vrea sa adaug ca cu 2 zile inainte de durerea de stomac am fost la aerobic, dupa foarte mult timp in care nu am mai fost si 3 zile am avut febra musculara si dureri in tot corpul.
Va rog sa ma indrumati de unde sa incep investigatiile si de ce problema as putea suferi.
Va multumesc!

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa consultati medicul internist ( dau gastroenterolog) pentru evaluare ( analize de laborator, ecografie abdominala, etc). Poate fi o colica biliara ( dupa masa copioasa) insa aceasta trebuie investigata.

cRistian

acum 11 ani

si pe mine ma doare sub coaste in spate e insuportabil cand ma intind ma doare de inebunesc va rog astept un sfat de la dumneavoastra va multumesc

cAtrinel

acum 10 ani

Si pe mine ma doare ce pot face ?? Trebuia sa ma operez de apendicita dar nu ma mai durut si a zis dr Razvan Tranca , ca nu mai e nev daca ma doare

Catrinel Anghel

acum 10 ani

Si pe mine ma doare! Dar dr Tranca a zis ca daca nu ma mai doare nu e nevoie(aveam nevoie de operatie de apendicita)! Si ma doare asa m-a luat dintr-o data! In parte dreapta jos sub coaste!

maria

acum 10 ani

Buna am dureri sub coasta dreapta si durer de mijloc varog sa mi spuneti si mie ce am va multumesc

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este necesar un consult de medicina interna pentru a putea preciza cauza durerilor ( care pot proveni din coloana, de la rinichi, colecist, etc).