durere in stanga

Boli pancreatice si de ficat

Postata de perle cu 12 ani in urma.

buna, poate cineva va rog sa mi explice de la ce am dureri in partea stanga jos,chiar langa sold asa....mi se intampla cand fac efort mai mare...multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

pena

acum 12 ani

Cred ca te doare pt ca ai hernie inghinala. Ai grija, herniile mici si dureroase sunt periculoase. Hernie inseamna ca o parte a unui intestin iese printr=o fisura din invelisul lui. Se poate strangula si de aceea este grav. Mergi la dr si evita sa ridici greutati, sa faci efort mare,. Sanatate

perle

acum 12 ani

hmmm...dar la hernie nu e o durere asa continua? pe mn ma doare rar...cand fac efort mai mare

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi recomandat consultul unui medic chirurg pentru a elimina posibilitatea existenĊ£ei unei eventuale hernii la nivel inghinal

smau ioan

acum 11 ani

am diabet si ma doare an stanga jos chiar deasupra soldului

petronela

acum 10 ani

Am o durere mare in partea stanga si cand ma aplec sau stau aplecata nu ma mai pot indrepta ce poate fii va rog ssami ziceti multumesc