durere an partea dreapta sub piept

Boli pancreatice si de ficat

Postata de sorinita cu 10 ani in urma.

de ce am dureri an partea dreapta sub piept ma doare si mai rau atunci cand ma misc cand tusesc cand stranut cand rad si cand ancerc sa stau an sezut,a ultima luna am slabit aproape 5kg pt ca din cauza stresului si problemelor am pierdut apetitul sa fie aceasta problema durerii ,multi ami spun ca am ambolnavit ficatul

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare: ecografie abdominala, radiografie pulmonara, buletin de analize,etc.