Durere abdominala de 2 luni?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Florin cu un an in urma.

Buna ziua ,am 27 ani si ma confrunt cu urmatoarele probleme ,in urma cu 2 luni m am trezit brusc cu l durere abdominala in partea dreapta care iradiaza in spate ,dupa n analize mi a iesit doar un microchist pe ficat ,doctori au spus ca nu poate sa dea dureri pentru ca este prea mic ,de la ce altceva sa fie durerile daca totul in abdomen este perfect ,tin sa precizez ca in ultima perioada ma deranjeaza foarte tare durerea nu cedeaza la nici o pastila..,un sfat va rog ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Durerea abdominala poate avea mai multe cauze, inclusiv probleme ale organelor digestive, ale vezicii urinare, ale sistemului reproducator sau ale altor organe din regiunea abdomenului.

Va recomandam sa va adresati unui medic internist pentru o evaluare suplimentara.

Va puteti programa la un medic internist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/durerea-abdominala-simptome-si-diagnostic_11329
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/cauze-frecvente-care-duc-la-aparitia-durerilor-abdominale-si-tratamentul_18608