disconfort abdominal

Boli pancreatice si de ficat

Postata de luki cu 13 ani in urma.

de doua zile am dureri in partea dreapta sub coaste cu iradiere in spate sii in umar,durerile sunt suportabile,pot fii de la fiere sau poate fii apendicita,din partea dreapta durerea se muta la acelas nivel pe partea stanga,ce organ poate da aceste disconforturi,ce trebuie sa fac

Raspunsuri (8)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Parerea mea este ca acea durere s-ar putea sa fie de la colon.N-ar fi exclus ca si un colecist mai lenes sa-ti faca pobleme.Oricum incearca sa nu mananci prea condimentat si nu bea gazos.Indicat ar fi in cazul in care durerea persista,sa consulti un medic pentru a elimina orice suspiciune.Poti lua si cate un NOS-PA la nevoie.Toate bune!

luki

acum 13 ani

multumesc

george

acum 13 ani

am fost la dr si miam facut de cateva zile analizele la sange,iar cele la ficat sunt de 3 mai mari decat normal,acum trebuie sa le repet ,am si o durere in partea dreapta sub coaste deasupra la sold sa fii si din cauza la colecist????are vreo legatura cu ficatu??????pentru k nu beau ,nu fumez,nu beau cafea,astept raspunsul , cu multa stima

ciocan ilieana

acum 11 ani

ma doare un picior este dreptul si sub coaste dreapta si mirauce sa fac
sy8ay9s

laurentiu

acum 13 ani

salut parerea mea este ca ai probleme de colecist pt ca cu asemene simptome ma cofrunt si eu.cosulta cit mai urgent un gastrolog ca nui de gluma cu asta,multa bafta si sanatate

eu

acum 13 ani

ok

Costi

acum 13 ani

Eu nu mai stiu ce sa fac. am o formatiune de pietre de 1,80 cm la fiere dar toate analizele sunt la valori normale trigliceridele sunt putin ridicate 2,02 mml insa am usturimi in zona superioara a stomacului si disconfort abdominal nu mai stiuc epoate fi dati-mi un sfat va rog.

luki

acum 13 ani

mergi la un gastroenterolog.