discofort in hipocondrul drept

Boli pancreatice si de ficat

Postata de riany cu 11 ani in urma.

De vreo 3 luni am o usoara durere in zona ficatului,scaun moale si balonari,la ekograf acum 8 luni mi s-a spus ca am nisip la rinichiu drept si ficatul gras,splina13 cm,imediat atunci am facut analize la ficat si erau la valori normale (mai putin GGT 76 ).Tot de atunci am renuntat la grasimi ,dulciuri,prajeli.... mananc multe fructe, legume ,sfecla rosie,morcov,ceaiuri,as dori sa stiu incotro sa apuc,ce analize ar fi necesare sau la ce medic ma indrumati sa merg pentru investigatii,ar fi ceva grav aceea durere ,s-a mai confruntat cineva cu asa ceva,Va multumesc pentru sfaturi.

Raspunsuri (3)

eva40

acum 11 ani

pot sa te ajut fara indoiala,doar trebuie sa mai imi spui grupa ta de sange si orasul unde locuiesti.Sunt multe clinici bune in tara,asa te pot ajuta,eventual lasa-mi un mail,al meu este ***@yahoo.com

ana ionela

acum 11 ani

as vrea sa vb .ati las adiu de ms anaionela7

eva40

acum 11 ani

scuze,vad ca aceasta pagina nu permite sa va ajut si ascunde adresa de mail...oare de ce? eu sunt *** si am o pagina web cu acest nume,acolo ma gasiti