despre polipi la fiere

Boli pancreatice si de ficat

Postata de oltean maria cu 12 ani in urma.

Am fost diagnosticată recent la ecograf cu polipi la fiere şi steatoză hepatică gr.II/III .Vă rog sa mi scrieţi în ce constă această boală, dacă există alternativă cu medicamente pt. vindecare sau numai operaţie ,; tratament ş.a.

Raspunsuri (5)

Dr. Stefan Tuca

acum 12 ani

Bună ziua,

Având în vedere potenţialul degenerarii maligne a acestor polipi, operaţia de îndepărtare a vezicii biliare (colecistectomie laparoscopica), este indicată.

Vă stau la dispoziţie pentru consult şi intervenţie chirurgicala.

Dr.Tucă Ştefan - medic chirurg

Stefantuca.ro

VERA

acum 9 ani

polipe de 0,5 cm,, ALAT-170, ASAT-120, HC V-pozitiv Depistat de o săptămînă pot fi tratati s-au.... AM 60 ANI

Mariana

acum 9 ani

Si eu am fost diagnosticata cu polipi la fiere dar incerc sa ma tratez singura cu suc de fructe fac zlnic suc de morcovi si pun un mar si cu cei de coaja de portocale si vad ca ma ajuta

oltean maria

acum 9 ani

Multumesc pt.sfaturi , incerc sa ma tratez si eu tot natural , fără operaţie .

MembruMobileApp1511970064

acum 6 ani

Buna ziua! Si eu am 3 polipi la fierea dar simptomele sunt groaznice. Este normal sa ma simt amețită mai sa vad de pe picioare, trăsături si incetosarea vederii ? Am luat o lună tratament cu Motilium si tot asa ma simt. Medicul a zis ca nu e caz de operație. Vreau sa stiu daca sunt normale simptomele pt ca in rest am facut toate investigațiile si nu am nimic. Va multumesc