Cum sa stiu daca am ceva la ficat unde trebui sa merg?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Paunescu Nicoleta cu 2 ani in urma.

Buna ziua! Am diabet tip1 de 20 ani..am facut pe 1 aprilie analize la București..rezultat nu prea bun la hemoglobina, tgp si tgo..TGP la limita iar TGO maxim ar fi 32 si eu am 35...inainte de analize cu 2 zile am terminat antibioticul de 10 zile Augumentin.. fac des infecții urinare din cauza diabetului..am fost supusa si la o interventie chirurgicala.. am avut un mic chist in spatele gâtului ...posibil din cauza aceasta sa fie analizele marite? Precizez ca ma doare si ficatul asa zic eu dar poate e de la fiere...in trecut cu multi ani 27 cred.. am avut a 2 oară hepatita dar de atunci nu am mai avut nimic la ficat ...mulțumesc de raspuns

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/teste-medicale-de-care-aveti-nevoie-in-functie-de-varsta_15936