Cum protejam ficatul de medicamente pentru alte bloi?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de inucutza cu 10 ani in urma.

Buna ziua! De cativa ani urmez un tratament pentru anxietate si atac de panica,mai nou depresie post-partum.In timp am observat ca ma deranjeaza in zona ficatului, aveam tgo si tgp marite.am fost la interne, am facut analize ,nu s-a descoperit hepatita,am urmat 3 luni de tratament cu hepaid, a mai scazut. Intrebarea mea:cum sa imi protejez in continuare ?pot bea ceaiuri hepatice, pot lua hepaid?hepatoprotect?multumesc

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 10 ani

Un foarte bun hepatoprotector este Armurariu [ silimarina ], care se gaseste atat sub forma de comprimate cat si ceai , de la Dacia Plant. Se poate lua timp indelungat .