costipatie,balonare

Boli pancreatice si de ficat

Postata de tintea iulian cu 12 ani in urma.

ce problema pot sa am?

Raspunsuri (5)

laura

acum 12 ani

Pai daca esti constipat trebuie sa schimbi un pic alimentatia,mananca mai multe legume si fructe,fibre in general,ciorbe,supe,sau ceva mai eficient,taratele de grau,le consumi lapte sau iaurt..

Medic Epuran

acum 12 ani

Aceste simptome sunt comune multor afecţiuni de tip digestiv, biliar, pancreatice sau hepatice, de aceea ar fi recomandat consultul unui medic specialist (de preferat gastroenterolog), care în urma anamnezei şi efectuării unor analize ar putea preciza cauza persistenţei acestora

tintea iulian

acum 12 ani

aceste simptome le are sotia
Va multumesc!

Marian V.

acum 12 ani

Incercati o cura de detoxifiere cu ZEOLIT-Pudra Detoxifianta. Este natural 100%, si toate , dar TOATE suplimentele alimentare de genul colonhelp contin min 30% zeolit.
Eu imi simteam ficatul greu, gust metalic in gura, eram balonat si constipat in permanenta.
Dupa o cura de detoxifiere de 3 luni, nu mai am probleme.
Pe remediu.ro am vazut ca au si un discount mare acum. Detoxifierea va va reda pe langa starea de bine, si energia si claritatea mentala necesara.

Grigoras Bianca

acum 11 ani

Aceleasi probleme am avut si eu, insa m-am tratat cu zeolit lichid imbunatatit cu dhq.Dupa ce am facut colonoscopie, am descoperit ca aceasta constipatie mi-a provocat aparitia unor hemoroizi atat interni cat si externi. In prezent, nu mai am nici un simptom provocat de constipatie si ma simt f bine.