constipatie dupa colicistita

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Calin56 cu 10 ani in urma.

constipatia dupa operatia de colecistita, spunetimi ce sa fac

Raspunsuri (1)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

Incercati initial sa controlati constipatia cu dieta -iaurturi, miere de albine, alimente bogate in fibre (de ex cereale, paine integrala)

Probioticele ar putea sa va ajute sa va reglati tranzitul, de asemenea si ceaiurile din farmacii - anti constipatie sau cele pentru slabit (au efect laxativ)

Laxativele propriu zise, de genul Dulcopic se recomanda doar pe perioade scurte, pentru ca in timp duc la dezechilibre importante

Adoptati masurile dietetice de mai sus si beti niste ceaiuri pana cand organismul isi revine de la stresul operator

Multa sanatate