colecistita

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Ludmyla cu 13 ani in urma.

Salut! Mama mea in virsta de 57 ani a avut recent pe 17 februarie i s-a facut o interventie chirurgicala-Colicistetomie,i s-a inlaturat vizica biliara.Dupa operatie a avut un drenaj timp de 10 zile,dupa ce a fost externata.I sa indicat un tratament in timp de o luna: Nospa si Cvamatel si o dieta stricta.Puteti sa-mi dati niste sfaturi ceea ce priveste dieta si alte indicatii.
Va multumesc anticipat!!!

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Medicul care a operat-o pe mama dvs este cel care trebuie sa va dea aceste sfaturi tinand cont de mai multe elemente, nu niste straini pe un forum.

Cosmin

acum 13 ani

Dieta ti-o poate recomanda medicul specialist, dar te pot ajuta cu un pont pentru a ajuta-o in perioada de refacere.Cunosc un cadru medical care se ocupa cu suplimente nutritive pe baza de aloe vera si cred ca ar ajuta-o pe mama ta foarte mult.Eu am experimentat aceste suplimente, mai ales gelul de aloe vera.