ciroza

Boli pancreatice si de ficat

Postata de marinas74 cu 13 ani in urma.

am o nelamurire! avem un prieten de familie cu ciroza,bea fff mult a ajuns acum si la tarie si elimina lichid prin ombilic! refuza orice tratament si investigatii! daca de la un timp nu mai elimina acest lichid ,,,ce se poate intampla??

Raspunsuri (9)

Iuli

acum 13 ani

Probabil are ascita. In acest ritm, sfarsitul e aproape...

Filipa

acum 13 ani

Mai pe romaneste, are ''''apa in burta''''. Asta este o consecinta a cirozei hepatice.

cris

acum 13 ani

Da, probabil doreste sa se sinucida.

marinas74

acum 13 ani

multumin! si ne rugam ca sa inteleaga sa faca tratament desi n u cred ca va accepta!

Dr Laurentiu Ungurianu

acum 13 ani

Va rog sa va adresati D-nei Dr. Aurelia Alexa\\ndru , Clinica de Boli Interne Gastroenterologie Sp. CF witing Bucuresti , tel.0722990759

MihaiMihai68

acum 13 ani

BUNA ZIUA..AM 43 DE ANI AM FOST DIAGNOSTICAT IN 2004 CU HEPATITA CRONICA .MENTIONEZ CA SUNT FUMATOR BEAU CAFEA SI ALCOOL CAM 4 BERI PE SAPTAMANA .DAR FAC SI TRATAMENT IAU SILIMARINA CUM MI A PRESCRIS MEDICUL ..AS DORI SA STIU DACA DIN ACESTE CAUZE ..FUMAT CAFEA SI ALCOOL MODERAT POT SA DAU IN CIROZA HEPATICA.MULTUMESC.

mihaela

acum 13 ani

buna ziua, sa se duca cat mai are timp , mama a avut 30 litiri de lichid in organism , a descoperit ciroza hepatica in urma cu 3ani,adica 2007, nu a spus la nimeni ,pe data de 19.12.2010 a murit la varsta de 69 ani, crede-ma am stat langa ea de pe data de 07.12.2010(spital) ,au fost niste zile de chin si pentru ea si pentru cei care au stat linga ea,(nimic de facut)...sunt distrusa .. UN MESAJ PENTRU TOTI CARE AU INDIFERENT SUB CE FORMA HEPATITA A.B. C. CRONICA...TINETI O ALIMENTATIE ADECVATA, LUATI MEDICAMENTELE...ESTE O BOALA CARE DISTRUGE TOTUL IN ORGANISM , FICATUL ESTE UN ORGAN FOARTE IMPORTANT IN ORGANISM...

maria

acum 13 ani

da este o boala ucigatoare,totul depinde de vointa ,sa bea numai apa

marinas74

acum 13 ani

doamne,,,apa?? el bea numai vin din ala ordinar care se vinde la kg si acum a inceput si tarie! el nu a mai baut apa de ffff muklt timp >sta in fotoliu la tv si fumeaza tigara la tigara si in loc de apa aceste bauturi mentionate mai sus!