Ciroza incipienta

Boli pancreatice si de ficat

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

as dori sa aflu daca ciroza incipienta se poate trata:)

Raspunsuri (11)

Florian Alex

acum 15 ani

Da, se poate trata. Mergi cat mai repede la spitalul Fundeni pentru ajutor.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt momente cand fetita noastra de 5 ani priveste absenta in gol rupta de realitatea inconjuratoare

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 11 ani si am nopti in care nu pot adormi si ma agit.cateodata adorm la ora 4 dimineata si a doua zi trebuie sa merg si la scoala.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

In februarie 2008 am fost depistata cu hepatita C carga virica fiind de 11.000.000,am facut biopsie si mi-au determinat afectiunea ficatului care era in proportie de 1/4,am inceput tratamentul cu interferon 100 si ribavirina 100(5 casete zilnic ,2 diminetata si 3 seara. Am urmat acest tratament 7 luni dupa care medicul meu mi-a sistat tratamentul pentru ca virisul continua sa fie prezent ,chiar daca in primele 4 luni a fost negativ si nu era activ.Imi puteti spune ce s-a petrecut de a revenit activ virusul? Mentionez ca sunt in Spania si ca muncesc foarte mult,nepermitandu-mi sa ma odihnesc si sa tin un regim stric si corect. Sunt teribil de palida ,mi-a cazut parul si am dureri in partea dreapta continuu. Va multumesc

momoloaca

acum 15 ani

este o solutie pt tine. Mergi la un reflexoterapeut! te poate ajuta. Nu stiu exact cat costa o sedinta in Spania, dar ai nevoie cam de 30-40 de sedinte. Scrie mi pe mail si iti trimit schema pe care sa ti o faca, ordine si numar de minute, precum si frecventa. [email protected]
Sanatate!

Liviu

acum 8 ani

Este vreo posibilitate de a vindeca ciroza hepatica inactiva? Daca da, va rog sa imi trimiteti cateva sfaturi. Multumesc!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

poate sa-mi spuna cineva daca exista sansa de a te vindeca de hepatita c virala?dupa terminarea tratamentuli cu ribavirina si interferon alpha2

ionela

acum 14 ani

si eu am aceleasi probleme..daca vrei sa [email protected] si vorbim...

Dr Ditoiu Alecse Val

acum 14 ani

Se poate trata ciroza si in stadii avansate, darmite incipienta, dar trebuie sa te adresezi unui gastroenterolog

carmen

acum 10 ani

http://www.petitieonline.com/sustinem_tripla_terapie

avram simeon cristi

acum 9 ani

Eu am 25 de ani. Am fost depistat cu ciroza uscata incipienta(virus hepatic b si d). As dori sa stiu ce rol are interferonul ? Cum ma va ajuta? Este posibil la varsta mea sa ai aceasta boala?