ciroza hepatica

Boli pancreatice si de ficat Ciroza biliara

Postata de mirela529 cu 16 ani in urma.

se transmite ciroza hepatica? locuiesc cu un varstnic care are ciroza hepatica decompensata de tip 2. ce inseamna asta? exista vreun risc pentru mine si familia mea?

Raspunsuri (5)

mirela529

acum 16 ani

se transmite ciroza hepatica? locuiesc cu un varstnic care are ciroza hepatica decompensata de tip 2. ce inseamna asta? exista vreun risc pentru mine si familia mea?

ghiuldia

acum 15 ani

nu exista nici un risc,stai linistita,nu se transmite...

daniela

acum 12 ani

va inplor sa ami raspundeti la antrebare socrul meu are ciroza hepatica micronodulara si am doi copii de 7 si unu de 2 anisori si nu neam ferit cand am beut apa am mancat se poate transmite boala si la noi

maria din iasi

acum 11 ani

daca nu s-a vindecat, contacteaza-ma. e-mail: [email protected]

emilia

acum 10 ani

Am fost in vizita la un bolnav cu ciroza hepatica B si am stat la masa . Se poate sa ma fi molipsit ? va multumesc .