Ciroza hepatica

Boli pancreatice si de ficat

Postata de RenataSw cu 13 ani in urma.

Cumnatul meu a fost diagnosticat cu ciroza hepatica, urmeaza sa faca alte investigatii pt un diagnostic final. In 2003 a facut infarct miocardic, a urmat un trat. care functiona, i-a schimbat tratamentul si desi a avut hepatita in copilarie, doctorul curant i-a indicat DILATREND si CRESTOR, nu s-a simtit bine, doctorul a insistat sa urmeze acest tratament. S-a trezit cu aceasta ciroza si mai are niste noduli in ficat.
Intrebare. Poate sa faca transplant de ficat? Care e calea legala, ce implica tot acest proces? Adrese interne si de-afara de clinici, medici ne-ar fi de mare ajutor. Cu multumiri anticipate, Renata

Raspunsuri (1)

Victor Richard

acum 13 ani

Cred ca medicii de la spitalul Fundeni sunt cei mai in masura sa iti ofere astfel de detalii...