ciroza hepatica intra la grad de handicap?

Boli pancreatice si de ficat Ciroza alcoolica Afectiune hepatica alcoolica Colangita
+1
Vezi toate grupurile

Postata de MONICA32130616 cu 12 ani in urma.

in urma infectarii cu virusul hepatitic C S-A AJUNS IN CIROZA .ESTE POSIBILITATE DE A OBTINE O PENSIE DE HANDICAP?

Raspunsuri (5)

lacriela

acum 12 ani

aceeasi intrebare o am si eu pt.fratele meu

stefanica melinte

acum 12 ani

vreau sa-ti spun ca ciroza hep.cu virus C intra ca handicap gr.II,asa il am eu de 6 ani

MONICA32130616

acum 12 ani

buna ziua as dori sa imi lasi numarul de telefon daca vrei eu il las pe al meu poate vorbim mai in detaliu 0740006863

Utilizator21613750713

acum 3 ani

daca sint bolnav de hepatita c pot sa ma pensionez pe caz de boala am o vechime in munca de 25 de ani si 5 ani de grupa

Utilizator21701682139

acum 4 luni

buna ziua sunt pensionar din iunie pe caz de boala diagnosticat cu fibroza si ciroza ficatului
in urma deciziei medicala asupra capacitati de munca forma accentuata cap de munca pierduta in totalitate
gd de invadilitate 2 mi sa refuzat dosaru ptr pensie de handicap
cu pensia de 1130 ron nu mi ajunge de medicamente ce sa fac ce ma sfatuiti