Chisturi la ficat

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Adinamaria86 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,acum am venit de la doctor cu mama,a fost diagnosticată cu multiple chisturi la ficat,acestea sn fara semnal vascular,încă nu i s a dat tratament pentru ca urmează ca peste câteva zile sa i se facă un computer tomograf abdominal,sn destul de ingrijorata!este grav ceea ce are?va rog mult sa mi rasp,multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Computer tomograf-ul este cel care ofera informatii detaliate cu privire la acele chisturi. Este prematur in a aprecia gravitatea leziunilor. Acestea se analizeaza in context clinic ( simptomatologie, analize de laborator, afectiuni conexe, etc).

Adinamaria86

acum 10 ani

Poate fi cancer?

Soare catalina

acum 10 ani

slabe sanse sa fie vb de cancer, probabil ai sa aflii mai multe detalii dupa ct.

oricum pentru sanatatea ficatului iti recomanda arginina de la dr clark si bio branul 1000..

cu ele m-am vindecat de hepatita b

Adinamaria86

acum 10 ani

Multumesc mult,au programat o la ct pe data de 10 dec,sa dea Dumnezeu sa fie bn,mama nu se simte rău,doar ca e foarte imbalonata,de 3 zile ia sab simplex cu spasmomen dar nu dau foarte mari rezultate