chist pe ficat si rinichi

Boli pancreatice si de ficat

Postata de pinerolo cu 12 ani in urma.

tatalui meu i-a fost descoperit un chist pe ficat si ficatul marit, un rinichi deplasat si cu chist, splina marita si un inceput de hepatita c. as vrea sa stiu daca este grav sau se poate trata. urmeaza un tratament dar sincer nu prea vad imbunatatiri la starea lui generala. astept un raspuns. Va multumesc

Raspunsuri (6)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ceea ce descrieti nu reprezinta un diagnostic,acesta este formulat de medicul specialist in medicina interna sau gastroenterologie curant. Hepatita cu virus tip C prezinta o forma cronica persistenta si o forma cronica activa, uneori cu evolutie catre ciroza hepatica. Tratamentul medicamentos ar trebui asociat unui regim alimentar ce va include: carne sp***a( pui, vita, peste la gratar sau la cuptor), produse lactate degresate, legume si fructe crude sau fierte functie de toleranta digestiva , sa evite prajelile, dulciurile concentrate, condimentele , conservele , alcoolul (total).

tiyxu

acum 8 ani

Buna la toate solutile cautati pe net spalare ficatului este o formula unde trebuie baut sare amara si amestec de ulei de masline + suc de lamie sau grephuit eu am eliminat 2 pumni de pietre de grasime de cuoare verde negrui si dupa aia examenele si starea general sa ibunatatit fara medicamente numai ca trebuie repetat pina cind nu mai iese nici o piatra verde o data 2 3 saptamini ....eu am facuto de 2 ori si a sit mai in putere decind am facut asta...2 p

motoloi ionel

acum 12 ani

am si eu o problema cu ficatu mia gasit la tomograf. chist pe ficat si mia zis cai de operat cai mare si nu stiu ce sa fac

rbt

acum 10 ani

cat tea costat operatia?

Alexandrina

acum 11 ani

De la ce imi creste tensiunea am stari de voma si ameteala si am hepatita cronica ce imi prescrieti pentru acesta bola ast raspun va multumesc

Alexandra

acum 11 ani

Buna ziua!Ma numesc Alexandra si bunica mea este bolnava. Are hepatita b si acum a stat in curent si o doare rinichiul drept.Nu stiu ce sa fac.Vreau sfaturi..Urgent!!!