CHIST LA FICAT

Boli pancreatice si de ficat

Postata de niko_m1808 cu 13 ani in urma.

BUNA ZIUA.AM FACUT IERI O ECOGRAFIE SI MI S-A SPUS CA AM UN MIC CHIST PE FICAT.DACA MA PUTETI AJUTA SA IMI SPUNETI DE LA CE POATE PROVENI SAU CE AS PUTEA PATI DIN CAUZA ACESTUI CHIST.DEOCAMDATA NU STIU ABSOLUT NIMIC DESPRE EL .TREBUIE SA MERG LA UN MEDIC SPECIALIST DAR NU MAI AM RABDARE.IMI ESTE FOARTE FRICA.VA MULTUMESC

Raspunsuri (3)

ionica

acum 13 ani

Numai medicul te va putea ajuta, daca este mare trebuie sa te operezi.

niko_m1808

acum 13 ani

multumesc frumos.

Marina

acum 13 ani

Poate fi un chist hidatic, adica in care exista apa. Unii specialisti spun ca ar fi determinat cumva de animale (daca aveti caini, pisici si eventual mai multe la numar). Nu este neaparat periculos, de multe ori nu trebuie nici operat, insa trebuie tinut sub observatie.
Nu va faceti prea mari griji, intotdeauna strestul inrautateste situatia. Nu uitati ca ficatul este singurul organ din corpul omenesc cu capacitate de regenerare iar in caz ca se ajunge la o interventie chirurgicala, se poate indeparta partea problematica fara ca persoana sa aiba probleme de sanatate ulterioare.