CEAI PTR. FICAT !!!!

Boli pancreatice si de ficat

Postata de guzganitzza cu 11 ani in urma.

Sufar de HTA, ULCER, DIABET, OSTEOPOROZA...
CE CEAI AS PUTEA SA BEAU CA SA MI PROTEJEZ FICATUL ????
SI SA NU INTERACTIONEZE CU UNUL DINTRE MEDICAMENTELE PE CARE MI LE ADMINISTREZ PTR.AFECTIUNILE PREZENTATE?

Raspunsuri (3)

colnago

acum 11 ani

Buna ziua. Puteti consuma cu incredere bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original. nu are contraindicatii, poate fii folosita alaturi de tratamentele medicamentoase. Prin nivelul ridicat de xeronina protejeaza ficatul. Nu este medicament, se foloseste ca tratament complementar.
http://www.youtube.com/watch?v=8vllJ_Ff9io

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca Homeopatia, care are rezultate bune, in probleme de sanatate. Spun din experienta avuta in familia mea, cu rezultate bune, aplicand Homeopatia, la multe probleme. Foarte important este sa gasesti un homeopat bun, deoarece homeopatia are rezultate, dar aplicata cum trebuie.
Iti doresc sa iti ajute Dumnezeu sa gasesti un homeopat bun, asa cum am gasit noi!

Rares Diana

acum 11 ani

Pentru a mentine functiile ficatului in limite normale iti recomand urmatorul pachet: http://***/articol/Pachete/Pachet_Dr._Clark_-_ficat/Pachet_Dr._Clark_-_ficat-494.html . Este foarte bun si foarte puternic. Eu i l-am dat mamei si se simte foarte bine acum. Nu mai oboseste si nici nu mai are acele intepaturi la nivelul ficatului.