Ce tratament naturist pot da baiatului meu de 12 ani pentru dischinezie biliara?

Boli pancreatice si de ficat Tumori hepatice benigne Tulburari acizi biliari Coma hepatica Tumora hepatica Hiperbilirubinemie Abces hepatic Ciroza hepatica Metastaze hepatice in adenocarcinom Ficatul gras Disfunctie pancreatica exocrina Hipertensiune portala
+9
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1509455716 cu 6 ani in urma.

Copilul meu a fost diagnosticat cu dischinezie biliara ( colecist cudat ) .
Eu sunt paralel cu termenii acestia dar mi se rupe inima cand il vad ca se vaita de dureri de burtica.
Toata lumea spune ca fa aia si o sa fie bine fa ailalta si o sa fie si mai bine ,pe internet scrie fiecare ce vrea dar eu nu ma joc cu viata copilului meu.

VA ROG DACA STITI PE CINEVA CARE A APLICAT VRE UN TRATAMENT NATURIST NU PASTILE ( CHIMICALE PENTRU COPIL ) .

Ma puteti anunta .
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/vezica-biliara-colecistul-boli-specifice_7702

MembruMobileApp1518387912

acum 6 ani

Pentru bila lenesa/dischinezie biliara recomand cu incredere 2 sau 3 cani de ceai de papadie pe zi. Am avut probleme cu bila, iar ceaiul de papadie chiar a dat roade.

Utilizator11635233916

acum 2 ani

Este veche intrebarea totusi voi da un raspuns pentru cei cu fierea cudata.Luati bileclar cate o capsula de 2 maxim 3 ori pe zi cu 30min inainte de mesele principale.Si tineti regim si mancati normal nu exagerat la o masa .(de evitat dulciurile in excess). Am bagat in mine toate medicamentele posibile pentru gastrita si degeaba .Rezultatul "bileclar".
Gastrita apare cand sucul gastric este in excess sau concentrat din cauza ca nu se elimina bila .De asemenea durerea este prezenta si da o senzatie cum ca ar exploda fierea in tine ,plus simptomele de nedigestie cum ar fi senzatie de plin si dupa un biscuite,lipsa gazelor,eructatilor si instalarea constipatiei .Spun toate astea dupa ce am facut analize sange ce tin de toate organele,fecale(inclusiv pilory),urina,endoscopie,RMN abd total plus pelvis plus ecografii de abdomen de 3-4 ori pe an .
Am facut si teste ce tin de cardiologie care a iesit bine deoarece am o spondiloza cervicala care imi da dureri de cap,ceafa si se resimt si in abdomen-piept-brate.Dar asta e alt subiect cu o alta poveste .