ce probleme de sanatate poti sa ai daca iei multe pastile diferite pe zi?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de MembruMobileApp1511453216 cu 6 ani in urma.

Buna! obisnuiesc sa iau mai multe pastile diferite intr- o zi deoarce am probleme de ciclu,sunt racita de exemplu;algocalmin,paracetamol,parasinus.Afecteaza ficatul sau poate aduce boli de ficat?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diverse/efectele-secundare-ale-medicamentelor-uzuale_8026