ce pot face?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de brun3tu cu 13 ani in urma.

de cate zile ma doare in partea dreapta sub coaste !!! nu stiu ce sa mai fac ... am luat ulcoran omeran si no spa .... nu stiu ce sa mai iau pana la urma am pus si sare incalzita in zoca in care ma doare doar asa mia mai alinat ... la eforr fizic ma doare daca stau pe partea dreapta ma doare ... datzi`mi un sfat ce sa fac??

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 13 ani

Ar fi bine sa mergi sa faci o ecografie. Pana atunci [deoarece cred ca este o criza de colicist ] incearca REDIGEST de la Hofigal. Este un produs natural, pe baza de pipota de pasare si armurariu. De 3 ori pe zi, cate doua comprimate, pana cedeaza criza.

brun3tu

acum 13 ani

am fost la farmacie si miam luat niste colebil!!! vad ca mia alinat!!!

Bacu Crina

acum 13 ani

Posibil sa fie vorba despre vreo afectiune a colecistului... colecistita acuta... Mergi la medic pentru diagnostic corect si tratament. Probabil va fi nevoie de analgezice, antispastice si probabil antibiotic. Tine regim alimentar, evita prajielile si consuma multe lichide, in special ceai de sunatoare, te poate ajuta.