Ce pot avea?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Utilizator11557772405 cu 4 ani in urma.

Buna ziua. De cca o saptamana am dureri in partea dreapta si in partea centrala a abdomeniului. Uneori si in partea stanga. Simt si o arsura usoara, parca.. Durerea e mai acuta cand inspir adanc sau cand dorm pe partea stanga. Nu stiu daca are legatura, dar am si dureri de spate iar melcul picioarelor si mainile sant umflate. Acum cativa ani, la o radiografie, mi-a gasit chisturi pe ficat si mi-a mai spus ca am bila in forma de sac si ca imi poate crea probleme daca mananc gras. Pana acum, nu am avut dureri pe o perioada atat de lunga. Am fost la un control si m-au programat la o analiza de sange peste 2 saptamani. Intre timp, durerea nu dispare nici cu anti imflamatorii si sant f ingrijorata. Ma puteti sfatui cam ce pot avea? Nu am alte probleme decat cele enumerate mai sus.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Ar ticol de interes: //sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/durerea-abdominala-simptome-si-diagnostic_11329