ce inseamna ?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de chrys cu 12 ani in urma.

colecist litiazic cudat corporeofundic 17mm

Raspunsuri (2)

Dr. Stefan Tuca

acum 12 ani

Buna ziua,

Colecist litiazic inseamna colecist cu pietre..se rezolva doar chirurgical:colecistectomie laparoscopica...
Faptul ca este cudat poate avea legatura cu durerea care poate fi mai intensa decat intr-o colica biliara obisnuita,dar nu schimba cu nimic rezolvarea chirurgicala..

Va stau la ispozitie pentru un consult chirurgical..

Detalii despre mine si activitatea mea gasiti pe stefantuca.ro

Toate cele bune!

Dr. Stefan Tuca -medic chirurg

IoanaP

acum 11 ani

Buna ziua,
Ma puteti lamuri in legatura cu semnificatia unui diagnostic si anume :"ectazie fusiforma la nivelul aortei terminale".
Va multumesc