Ce fel de afectiune poate avea mama?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Geo_geo cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
De ceva timp mama mea acuza dureri in partea dreapta ( la nivelul ficatului, banuiesc sau sa fie vezica biliara?). Cu multi ani in urma a fost diagnosticata cu hepatita cronica. Aproape dupa fiecare masa, ii este rau ( mai ales daca mananca prajeli, dulciuri, mezeluri sau daca ia medicamente), daca mananca de exemplu cartofi, se baloneaza imediat. Mai nou, de ceva timp, spune ca dupa ce mananca ceva condimentat simpte svagnituri, usturime la nivelul anusului, ( pe parte opusa zonei in care are hemoroidul) durerea i se las si pe picior. Sa fie oare din cauza acestuia? Poate sa-mi dea si mie cineva niste raspunsuri la aceste intrebari? Sa fie ciroza hepatica?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 13 ani

Trebuie sa mearga la un medic gastroenterolog pentru consultatie, o ecografie abdominala , analize de laborator pt. hepatita cronica, eventuala colonoscopie.......................Deci raspunsul il poti primi doar dupa anumite investigatii medicale.