Ce e de făcut ?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Pop Anuța cu un an in urma.

Bună ziua, Soțul meu a fost diagnosticat în urmă cu 6ani ,de ciroză hepatică decompensată encifelopatică,diabet pe insulină,virusul B,și acuma de 3săptămîni a făcut și zona zster,și de o saptămînă e la un spital în Timișoara a,i sau făcut pe piciorul stîng beșici cu puroi și a început să se infecteze tot piciorul i sa înroșit și în curge continu un lichid că apa ,e sub tratament perfuzii antibiotice și calmante, vă rog frumos sămi spuneți ce e de făcut ,aș dori un adevăr, mulțumesc frumos.

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Situatia sotului dumneavoastra este destul de complexa, cu multiple afectiuni care se agraveaza si se complica una pe alta. Este bine ca este sub tratament cu antibiotice si calmante, dar este important sa fie sub supravegherea unui medic si sa urmeze instructiunile cu strictete.

De asemenea, ar fi bine sa discutati cu medicul sau pentru a obtine o perspectiva clara si detaliata asupra starii sale de sanatate si a optiunilor de tratament disponibile pentru el.

Daca doriti si opinia altui medic diabetolog, va recomandam sa va programati aici: https://www.clickmed.ro/medic/diabet

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/piciorul-diabetic-si-probleme-cutanate-complicatii-ale-diabetului_10169
sfatulmedicului.ro/Diabetul-Zaharat/cum-iti-modifica-viata-diabetul-principalele-complicatii_16690