Cauzele si complicatiile cirozei hepatice

Boli pancreatice si de ficat

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

As dori mai multe detalii despre ciroza hepatica. Unde ma pot informa si am niste intrebari. VA multumesc.

Raspunsuri (4)

maria375101501

acum 16 ani

va rog sami dati un rasouns labiopsia care am avuto 2007 hvc metvir a=1f=1 pmn=o nl=1 fibroza i shak scor necroinflamator=2 a=0 b=0 c=1 d=1 f=1 incaracre cu fe=0 nu stiu ce inseamna urmez sa intru la biopsie pe data de 3 iulie iar apoitriglicelidele sunt265.ooo vsh 42/56 l-8800 h-4370000 glic variaza de la 83 la 212 fa-172 gt 31 tgo 12 tgp-16 pt-7.6 chol 253 tgl-218 tq-13,7 inr o,85 ph-0,5

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Cine imi poate recomanda un medic foarte bun/specialist pentru tratarea cirozei cronice toxica in Bucuresti? Multumuri anticipate

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog sa-mi recomandati pe cineva care l-ar putea ajuta pe tatal meu in acesta boala cumplita suntem din cluj-napoca si nu stim la cine ar trebui sa ajungem mai les ca a facut interferon 1 an si pe urma iau aparut noduli pe ficat.asteptam urgent un raspuns. va multumim anticipat.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua , va rog mult sa imi spuneti daca la ciroza lichida se poate face operatie la ficat . Tatal meu este bolnav , eu as putea sa fiu donatoarea lui , am 20 de ani ... cat costa operatia daca e posibila ? Va multumesc anticipat !