Cand mananc , dupa ce am terminat am o stare de voma de ceoare?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de ati24 cu 13 ani in urma.

Nu stiu daca mam adresat bine , daca nu imi cer scuze si rog ca sa fiu redirectionat in departamentul in care ar trebui sa postezz acesta intrebare .Am o problema cu digestia respectiv cand mananc si dupa ce am terminat de mancat imi vine o strae de voma si se porneste singur si vomit chiar si jumate ce am mancat cum asi putea sa aflu ce a ce este problema?Multumesc frumos si astept un sfat de la un medic specialist!O zi buna in continuare !

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Consulta un medic gastroenterolog.

Prette

acum 13 ani

Buna ziua, aceaste simptome le-a avut si cineva din familia mea. Mergeti DE URGENTA la doctor si internati-va pentru o diagnoza amanuntita. Apelati la specialisti endocrinologi pentru o cercetare amanuntita a ficatului. INSISTATI sa vi se faca si o investigare f.f.amanuntita a pancreasului si a canalelor biliare. Daca nu se depisteaza o cauza directa, analizati in ce masura ati putut asimila substante otravitoare, pentru care este nevoie de analize speciale.