cancer de ficat?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de ramona470 cu 16 ani in urma.

buna,bunica mea a fost internata in spital cu icter mecanic...toate bune si frumoase pana inainte de a o externa cu 2 zile.ne-am dus la un ultim control la entrologie,unde dupa ce doctorita o apasa pe burta ma cheama la o parte si imi zice ca cica ar avea cancer la ficat in faza terminala...cica mai avea de trait 2-3 luni,asta fara vrun film sau ceva in genul...ajutatima si spunetimi ce controale mai trebuie sa-i fac deoarece nu ma incred in apasatul pe burta...(eu sunt din satu mare)..a..da si apropo...mai am o problema am o candidoza vaginala de care nu pot scapa si tot timpul dupa orice tratament ne apare si mie si prietenului meu..care sa fie are problema?

Raspunsuri (3)

georgeta32

acum 16 ani

Buna ziua, imi pare rau pentru sanatate bunicii tale, dar si problema personala este deosebit de delicata, am avut-o si eu in perioada de dupa nastere, are mai multe cauze, dar una dintre ele este aceea de folosire a unor antibiotice, care te conduc ori la risc de candidoza ori la constipatie cronica. Eu le facusem pe amandoua problemele.- Deci din aceasta experienta iti spun ca in primul rand trebuie sa va cresteti imunitatea cu produsul Carotenoid Complex, fabricat in Marea Britanie, nu se gasezte in farmaciile romanesti, dar daca-l doriti eu pot sa vi-l procur si Acidophilus Plus, acele probiotice pe care nu le mai aveti la nivelul stomacului, dovada este ca daca ele existau, nu s-ar fi facut boala.-
Pentru alte informatii dar si pentru comanda ma puteti contacta la tel.0740.17.88.49.-
Va doresc multa sanatate, si astept sa ma contactati, sa faceti ceea ce trebuie si in acest fel va veti rezolva problema, si exista pentru bunica ta un pachet de antituimorali extrasi numai din legume si fructe, care au rolul de-a inhiba dezvoltarea celulelor atipice si de-a creste numarul celulelor anticanceroase cu 37 % in 20 de zile.- . Mult succes.!!!!

Altul

acum 9 ani

Uite unde erau șacalii.. Tratament pt cancer din plante si legume? Tu te-ai trata cu asa ceva???

Cristian272

acum 16 ani

diagnosticul se pune la o banala echo abdominal.(cu conditia sa stie sa citeasca bine!). se poate simti cancerul prin palpare(daca este mare). dar nimeni nu stie pe pamuntul asta cit mai are de trait unu` sau altu`. daca se potriveste, e o simpla nimereala!. cu candidoza o sa te tot lovesti atita timp cit esti stresata!reapare la scaderea imunitatii organismului! asa ca ti-as recomanda niste revigorante, dar si tratament local cu flucovim 150(asta in cazul in care n-ai luat inca!) si niste ovule crescatoare de imunitate locala. si sa ia si partenerul(bulina desigur!)