C-ei de facut ?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de riany cu 9 ani in urma.

Buna ziua ,azi am fost examinat ecografic si am primit urmatoarele rezultate ;
LSH =13 CM
LDH 16
vena porta 16 mm
rinicchi st. 112 /50 mm
splina 58,5 /71,1 mm
vena splenica 9mm
cap pancreas 38mm ;
Analize an limite normale ;vsh,glucoza ,creatinina ,proteine totale ,uree ,Alkp ,alt/tgp ,amilaza ,ast/tgo ,ggt ,ua ,hemoleucograma ,timp de protombina ,activitate protroeina ,pt.inr ,fibrinogen, electroforeza proteinelor serice ,aslo ,glucoza ,cpr , bilirubina totala directa indirecta, ,trigliceride ,colesterol ,colinesteraza ,virusi hepatici non-rectiv,
La prima consultatie cu medicul gastroenteorolog spune ca nu sunt probleme ,totusi e de luat an serios valorile marite ale ecografiei .Doresc informatii ce m-iar fi de ajutor an rezolvarea acestei situatii.Multumesc pentru sfaturi si o zi buna

Raspunsuri (1)

Dr. Constantin Rusu

acum 9 ani

Repetati ecografia.