Buna seara

Boli pancreatice si de ficat

Postata de MembruMobileApp1500931288 cu 6 ani in urma.

Am facut un eco general, iar la ficat scrie asa: ficat cu diametrul antero-posterior LS=7,3 cm, prerenal LD= 12,8 cm, ecostructura omogena, prezinta plaja hipoecogena difuza segmentul 6. Multumesc anticipat...

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.

MembruMobileApp1500931288

acum 6 ani

Am facut astazi analizele. Voiam sa stiu ce parere aveti pana joi cand primesc raspunsul.

MembruMobileApp1500931288

acum 6 ani

Au iesit rezultatele, alaninaminotransferaza sunt 44 si ele ar trebui sa fie 41 sau mai putin de 41. Voi face un rmn luni. Dupa analize nu este nimic grav...nu?