Buna seara.mama mea are ciroza hepatica alcoolica. E internata la spital de 3 saptamani. Timp in care i s.au administrat in continuu perfuzii cu diuretice si dopamina.?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de MembruMobileApp1509292543 cu 6 ani in urma.

Maine vor sa o externeze. De 3 zile numai este conecatata la perfuzii. Mentionez ca i s.a facut cateter si acolo ii administreaza Furosemid.si si se da pastile diuretice ursofalk lactuloza normix...are si ascita destul de mare. Am observat ca pe pampers sunt urme de sange deschis. Asistenta mi.a zis ca ar fi scurgeri prin vagin.are o encefalopatie ft urata. Adica mai este cam 10 %lucida. Intrebarea mea este encefalopatia se v.a vindeca vreodoata ???care ar fi ultima etapa a bolii?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/encefalopatia-hepatica_11275