bila lenesa?

Boli pancreatice si de ficat

Postata de ikca cu 8 ani in urma.

De 3 zile ma trezesc noaptea cu gura plina de apa, am dureri mari de cap si senzatie de varsaturi. Cand stau intinsa in pat ma doare in partea superioara a abdomeniului.Cum sa scap de aceste dureri? e vorba de bila?
Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Razvan Pop

acum 8 ani

Buna seara, patologia descrisa poate fi una de tipul celei biliare, dar la fel de bine poate fi vorba si de o apendicita sau de o problema din alta sfera a sistemului digestiv. Recomandarea este consultul mai intai al unui medic de specialitate (Interne, medicina de familie) si mai apoi daca este necesar si efectuarea unor analize suplimentare.