bila lenes

Boli pancreatice si de ficat

Postata de pmeli cu 11 ani in urma.

Am niste dureri de cap groaznice si amorteala mainilor, vedere incetosata
La ecografie mi s-a spus ca am bila lenesa se poate sa fie de la asta?

Raspunsuri (10)

Dr. Carmen Ruxandra Posoiu

acum 11 ani

Nu. Mergeti la un consult la neurologie mai degraba.

pmeli

acum 11 ani

Va multumesc oentru raspuns, Mi-am facut deja programare la neurolog dar speram ca toate astea sa fie doar de la bila, desi de un an de zile ma confrunt cu aceste simptome

gabi

acum 11 ani

sunt de la bila lenesa, aceleasi simtome le-am avut si eu...nu are nicio legatura cu neurologia. sanatate

oana

acum 11 ani

Aceleasi simptome le am si eu . Am facut o eco si am fiere lenesa .... Aceste simptome apar exact inainte de a veni ciclul si se manifesta la fel ... Dureri mari de cap , stare de lesin , amorteli ale bratelor , fotofobie , si stare de greata ( trebuie sa vomit ) . Migrena de ciclu + bila lenesa . Anghinare inainte de mase si inaintea ciclului cu cateva zile si pe timpul ciclului calciu cu vit D .

Simona

acum 11 ani

Buna Oana

Si eu am aceleasi simptome,in urma cu o saptamana mi-am facut o ecografie si am colecistul lenes. Doamna doctor mi-a spus ca nu exista medicamentatie pentru aceasta afectiune, doar regim alimentar pe viata.
Ideea este ca ma simt foarte rau, am zilnic greata mai tot timpul, ameteli, durere in partea dreapta, vedere incetosata si este adevarat faptul ca in timpul menstruatiei aceste stari se intensifica.

Este oarecum destul de trist faptul ca nu exista medicamente care sa amelioreze aceste stari, este adevarat ca eu am mers la un medic generalist nu la un gastrointeolog.
Doream sa stiu daca tie ti s-a prescris o medicamentatie pentru aceasta afectiune si daca te-a ajutat.
Multumesc

Simona

acum 11 ani

Buna Oana

Si eu am aceleasi simptome,in urma cu o saptamana mi-am facut o ecografie si am colecistul lenes. Doamna doctor mi-a spus ca nu exista medicamentatie pentru aceasta afectiune, doar regim alimentar pe viata.
Ideea este ca ma simt foarte rau, am zilnic greata mai tot timpul, ameteli, durere in partea dreapta, vedere incetosata si este adevarat faptul ca in timpul menstruatiei aceste stari se intensifica.

Este oarecum destul de trist faptul ca nu exista medicamente care sa amelioreze aceste stari, este adevarat ca eu am mers la un medic generalist nu la un gastrointeolog.
Doream sa stiu daca tie ti s-a prescris o medicamentatie pentru aceasta afectiune si daca te-a ajutat.
Multumesc

Simona

acum 11 ani

Buna Oana

Si eu am aceleasi simptome,in urma cu o saptamana mi-am facut o ecografie si am colecistul lenes. Doamna doctor mi-a spus ca nu exista medicamentatie pentru aceasta afectiune, doar regim alimentar pe viata.
Ideea este ca ma simt foarte rau, am zilnic greata mai tot timpul, ameteli, durere in partea dreapta, vedere incetosata si este adevarat faptul ca in timpul menstruatiei aceste stari se intensifica.

Este oarecum destul de trist faptul ca nu exista medicamente care sa amelioreze aceste stari, este adevarat ca eu am mers la un medic generalist nu la un gastrointeolog.
Doream sa stiu daca tie ti s-a prescris o medicamentatie pentru aceasta afectiune si daca te-a ajutat.
Multumesc

Simona

acum 11 ani

Buna Oana

Si eu am aceleasi simptome,in urma cu o saptamana mi-am facut o ecografie si am colecistul lenes. Doamna doctor mi-a spus ca nu exista medicamentatie pentru aceasta afectiune, doar regim alimentar pe viata.
Ideea este ca ma simt foarte rau, am zilnic greata mai tot timpul, ameteli, durere in partea dreapta, vedere incetosata si este adevarat faptul ca in timpul menstruatiei aceste stari se intensifica.

Este oarecum destul de trist faptul ca nu exista medicamente care sa amelioreze aceste stari, este adevarat ca eu am mers la un medic generalist nu la un gastrointeolog.
Doream sa stiu daca tie ti s-a prescris o medicamentatie pentru aceasta afectiune si daca te-a ajutat.
Multumesc

MIHAELA

acum 8 ani

ia tinctura de gentiana si scrie-mi cum te simti, am avut aceeasi problema

anca

acum 7 ani

D-na Mihaela, cum se ia tinctura de gentiana? multumesc